Автобуси

Камиони

Транспорт и логистика

Иднината му припаѓа на автономното спроведување на транспорти

Гунар Гбурек од TimoCom објаснува какво влијание автономното управување ќе има врз спроведувањето на транспортите ...

Read More »

Поради лошото време забранет влез за камиони и автобуси во Грција

Сообраќајот на сите патни правци низ државата се одвива во зимски услови по влажни коловози, ...

Read More »

Забрана за камиони на Плетвар, Стража, Пресека

Од 08 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила на планинскиот превој ...

Read More »

Укината забраната за камиони на Плетвар, останува на Стража и Пресека

Од 10.50 часот се укинува забраната за сообраќај за тешки товарни возила на планинскиот превој ...

Read More »

Лесни комерцијални возила